7 zasad sukcesu Iwony Koziatek

kozia

7 zasad sukcesu Wonny I de Jong – królowej szwedzkich nieruchomości.

Najbogatsza kobieta w Szwecji – Wonna I de Jong, to Iwona z Przasnysza, która marzyła o własnym zamku. Dzieciństwo spędzone w szarym PRL-u nie ograbiło jej z odwagi, by mierzyć wysoko i osiągać swoje cele korzystając z takich zasobów, jakie miała pod ręką.

Miej odwagę marzyć, niezależnie od okoliczności 

 „Komunizm mnie przytłaczał: wszystko było szare, ograniczone, a ja byłam dziewczyną, która pragnęła czegoś więcej. Marzyłam o zamku, o byciu kobietą sławy, sukcesu i pieniądza. Miałam zupełnie inne pragnienia niż wszystkie moje koleżanki.”

Podejmij konkretne działania, by urzeczywistnić swoje marzenia

Odwaga i marzenia nie wystarczą, jeśli nie zaczniemy podejmować konkretnych działań, by się spełniły. Iwona Koziatek – uczennica szkoły podstawowej, sprzedawała cebulę i szczypiorek pod domem z pomocą sąsiadki, to był jej pierwszy krok w kierunku przedsiębiorczości. Następnie na wycieczce szkolne do Moskwy sprzedała wszystkie ciuchy i zainwestowała w biżuterię, potem jeździła handlować na trasie: Berlin Wschodni – Warszawa – Moskwa. Stopniowo poszerzała działalność biznesową, a w końcu postanowiła wyemigrować do Szwecji.

[text-blocks id=”single-post-ad” plain=”1″]

Trudne wydarzenia motywują do przejęcia inicjatywy

Emigracja nie od razu okazała się ziemią obiecaną. Wonna I de Jong doświadczyła biedy, głodu i odrzucenia, które utwierdziły ją w tym, że musi poradzić sobie sama i zmotywowały do szukania rozwiązań w sytuacji, która niejednemu wydałaby się bez wyjścia: „Mąż nie chciał na mnie wydać nawet korony, więc postanowiłam, że będę taka bogata, że będzie mnie stać na wszystko bez proszenia nikogo o nic.”

Upór i konsekwencja zaowocują sukcesem

Wonnie nawet nie przyszło na myśl, by dać za wygraną. Choć  została sama z synkiem bez środków do życia, postanowiła odbić się od dna:

„Przetrwałam najgorszy okres i pojechałam do ambasady w letnich sandałach, a był grudzień, prosząc o przedłużenie paszportu. Nigdy ani przez moment nie pomyślałam, żeby się poddać.”

Zarobione pieniądze inwestuj, by pomnażać zyski

Kiedy Wonna I de Jong zarobiła pierwszy milion z prowadzenia różnych biznesów oraz ze sprzedaży pierwszej nieruchomości, od razu zaczęła inwestować pieniądze w kolejne domy i ulice. Choć dziś jest najbogatszą kobietą w Szwecji, nadal pomnaża zyski. Urodzony biznesmen nigdy nie spoczywa na laurach.

Bądź oszczędny i rozważnie dysponuj pieniędzmi

Wonna I de Jong zdobyła sławę w Szwecji po udziale w show: „Tajemniczy milioner”. Okazało się, że nie tylko przetrwała tydzień życia z budżetem dla najbiedniejszych, ale jeszcze udało jej się zaoszczędzić część pieniędzy. To najlepszy dowód na to, że żaden milioner nie urodził się w złotych butach, a swój majątek zdobył i pomnożył ciężką pracą, głową do interesu i rozważnym dysponowaniem pieniędzmi.

Dziel się z innymi swoją wiedzą i pomóż im osiągnąć sukces

Dla kobiecych biznesów typowa jest misja, pasja i zaangażowanie. Rola kobiety przez pokolenia ograniczała się do piastowania rodzinie, płeć piękna porusza się w biznesie od niedawna. Każda kobieta, która przebyła trudną i wyboistą drogę do finansowej niezależności, uruchamia instynkty opiekuńcze i chce pomagać innym.

Wonna I de Jong prowadzi spotkania dla studentów Stoc­kholm Scho­ol of Eco­no­mics, na których dzieli się swoim przepisem na sukces. Organizuje też konferencje w swoim zamku, poświęcone równouprawnieniu w biznesie.

Kiedy ma się tyle pieniędzy, sukcesem jest to, że dalej stawiamy sobie w życiu cele, nawet jeśli nie są one nastawione na dalsze finansowe sukcesy, ale na rozwój osobisty.