Zygmunt Solorz-Żak, jak zaczynał twórca Polsatu

solo1

Zygmunt Solorz-Żak jest znany przede wszystkim jako właściciel stacji telewizyjnej Polsat. Kwoty jakimi obraca, stanowią abstrakcję nie tylko dla zwykłych ludzi, ale także dla innych milionerów. Przykładem jest kwota, za jaką kupił on firmę Polkomtel (18,1 miliarda złotych). Na inwestycji zarobił już około 2,3 miliarda złotych. Dochody miliardera pochodzą przede wszystkim z Polsatu – przynosi on około 12-13 miliardów złotych rocznie.

Początki działalności

solo2Zygmunt Solorz-Żak urodził się w 1956 roku. Pierwsze pieniądze, które uzyskał dzięki pracy fizycznej, spożytkował na wyjazd do NRD, a następnie zaczął jeździć do krajów zza żelaznej kurtyny. Dzięki temu mógł zarabiać na kupowaniu używanych aut i sprowadzaniu ich do Polski. Podczas nielegalnych wyjazdów poznał swoją pierwszą żonę.

Po rozwodzie i ponownym małżeństwie Solorz-Żak przejął gazetę Kurier Polski i myślał o stworzeniu telewizji, która będzie odpowiadała potrzebom polskiej rzeczywistości lat 90-tych. W ten sposób powstał Polsat – telewizja bez aspiracji kulturalnych, podbijająca wsie i małe miasteczka. To dzięki Solorzowi powstały programy rozrywkowe, takiej jak Idź na całość, czy też pierwsze polskie sitcomy. On dostarczał ludziom disco-polo.

[text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

Kolejne inwestycje

W 1999 roku Solorz-Żak zainwestował w stworzenie cyfrowej, taniej telewizji, czyli Cyfrowego Polsatu i inwestował w rozwój internetu. W 2011 kupił Polcomtel, biorąc niewyobrażalnie duży kredyt 13 miliardów złotych.

Zygmunt Solorz-Żak inwestuje także w sektor energetyczny (Elektrim) i finansowy – należy do niego Plus Bank. Kolejne plany są jeszcze bardziej ambitne – chce objąć zasięgiem sieci LTE całą Polskę. Wraz z innymi miliarderami zainteresował się poszukiwaniem surowców.

Zygmunt Solorz-Żak zatrudnia tysiące Polaków i od roku 1999 znajduje się w pierwszej piątce ludzi biznesu w Polsce. Gdyby podsumować jego majątek, znalazłby się w setce najbogatszych ludzi na świecie. Analizując jego sukces, można zobaczyć, jak ważne w biznesie jest trafne inwestowanie pieniędzy i tworzenie wizji, które są niedostępne dla innych ludzi. Telewizja Polsat, która zapewniła mu sukces, pojawiła się w idealnym momencie i dostarczyła ludziom treści, których poszukiwali.

Poznaj zasady sukcesu przedsiębiorcy

zasady