Wskazówki Arystotelesa Onassisa

onasis5

Arystoteles Onassis zmarł w 1975. Jego majątek szacowano na miliony dolarów. Pomimo że nie napisał biografii w jednym z wywiadów udzielił paru wskazówek dla młodych przedsiębiorców.
[text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

„Dbaj o swoje ciało, o jego sprawność, lecz nie przejmuj się drobiazgami.”

„Ja na przykład nie jestem Apollem, a przecież nie marnowałem czasu na załamywanie rąk nad swoją urodą. Nigdy nie jesteś tak brzydki, jak ci się wydaje.”

„Ćwicz, utrzymuj się w formie. Szczególnie joga wpływa korzystnie na umysł i na ciało. Judo, trenowane godzinę lub dwie tygodniowo, pozwoli ci wyzwolić się ze wszystkich kompleksów.”

„Dbaj, byś zawsze był opalony, nawet jeśli będziesz musiał używać lampy kwarcowej. Dla większości ludzi osoba opalona w zimie to przybysz ze słonecznych krajów, a słońce kojarzy się zawsze z pieniędzmi.”

„Kiedy już zadbasz o swój wygląd, zacznij prowadzić wystawne życie. Zamieszkaj w eleganckim domu, nawet jeśli stać cię jedynie na wynajęcie poddasza: w ten sposób będziesz miał kontakt z bogatymi w hollu czy też windzie. Bywaj w ekskluzywnych lokalach, choćbyś miał sączyć jednego drinka przez cały wieczór.”

„Jedz umiarkowanie: jeśli czeka cię pilna praca, zrezygnuj z obfitego posiłku i wina. Spędzanie całych godzin przy stole w połączeniu z ciężką pracą skróci ci życie.”

„Nigdy nie zwierzaj się innym ze swoich problemów, zawsze sprawiaj wrażenie zadowolonego.”

„Jeśli brakuje ci pieniędzy — pożycz. Nigdy nie proś jednak o małe sumy; bierz możliwie dużo i zwracaj jak najszybciej.”

„Nie śpij zbyt dużo; jeśli zaspałeś, to poniosłeś porażkę. Trzy godziny mniej snu dziennie to dodatkowe półtora miesiąca w roku. Półtora miesiąca więcej na odnoszenie sukcesów!”

 

Zobacz jak zaczynał Arystoteles Onassis

historia