Jak zarabiać duże pieniądze na ALLEGRO

business

Praktyczne sposoby sprzedaży na masową skalę. Dzięki zastosowaniu opisanych strategi Twój biznes będzie mógł nabrać większych obrotów, przyciągnie więcej klientów oraz poprawi się zyskowność sprzedaży.

1. Aukcje

Allegro to najbardziej popularny serwis aukcyjny w Polsce. Zaczynając działalność w handlu detalicznym musimy wziąć pod uwagę fakt, że najłatwiej będzie nam znaleźć Klientów właśnie dzięki temu portalowi. Nawet zakładając własny e-sklep zmuszeni jesteśmy do sprzedaży produktów na Allegro, gdyż zanim wypromujemy naszą stronę minie przynajmniej parę miesięcy.

imagesZakładać konto firmowe na Allegro i wybierając nazwę użytkownika warto zasugerować kupującemu, że posiadasz sklep internetowy. Można to zrobić dzięki wybraniu odpowiedniego niku na Allegro. Jeśli Twoja firma nazywa się XYZ, natomiast Twój sklep znajduje się na domenie XYZ.pl, wybierz nazwę XYZ_pl. Jeśli Klientowi spodobają się Twoje produkty, może wejść na Twój sklep przed finalizacją transakcji na portalu aukcyjnym, aby zobaczyć co oferujesz. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wystawianie produktów w sklepie internetowym po trochę niższych cenach niż na aukcjach. Jeżeli Klient zobaczy że na Allegro zapłaci więcej niż kupując bezpośrednio w Twoim sklepie internetowym, może skusić się na tą drugą opcję zakupu, co uchroni Cię przed płaceniem dość dużych prowizji od sprzedaży.

Kolejnym ważnym elementem jest stworzenie dobrej aukcji. Strona naszej aukcji powinna być estetyczna i przejrzysta. Zaprojektowana tak, aby Klient mógł się w niej „odnaleźć”. Bardzo ważne w sprzedaży internetowej są zdjęcia. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że w przypadku niektórych produktów to one odpowiadają za sprzedaż. Opis aukcji powinien być zwięzły oraz dokładny.

[text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

2. Przedmioty promowane

Po wystawieniu przedmiotów musisz poświęcić trochę czasu na to, aby zobaczyć które z nich najlepiej się sprzedają. Później w zależności od funduszy jakie chcesz przeznaczyć na promocję te najlepiej sprzedające się przedmioty możesz przesunąć na górę kategorii, pogrubić lub też wypromować na pierwszą stronę Allegro. Wtedy te wypromowane aukcje zwiększają odpowiedzialność tych niepromowanych.

3. Promocja cenowa
imagesDla Klientów platformy Allegro w 95% liczy się niska cena. Możesz zastanowić się nad obniżeniem ceny jednego lub paru produktów. Jeśli ktoś będzie sortował kategorie po cenie, wtedy Twoje produkty będą na samej górze listy. Warto mieć w aukcji również linki do innych swoich przedmiotów. Jeśli Klient dostanie się już na stronę Twojego przedmiotu ale nie będzie mu on do końca jednak odpowiadał, będzie miał możliwość kliknięcia w zaprojektowany przez Ciebie baner i obejrzenia całej Twojej oferty. Wtedy będzie już wybierał tylko spośród Twoich przedmiotów, a stąd już tylko krok do finalizacji transakcji.
Jeśli masz asortyment który nie cieszy się dużą popularnością możesz pomyśleć również o założeniu sklepu Allegro. Kosztuje on 10 zł miesięcznie jednakże płacisz dużo mniej za wystawianie aukcji. Przedmioty sprzedane za jego pomocą objęte są również większą prowizją od sprzedaży. Oczywiście w okresie świąt Bożego Narodzenia najpopularniejsze przedmioty należy zdjąć ze sklepu i wystawić „normalnie” aby niepotrzebnie nie płacić zbyt dużych prowizji.