Osiem nawyków inwestycyjnych Warrena Buffetta

58283.include

Warren Buffett to jedyny człowiek z czołówki najbogatszych ludzi, który swój majątek zawdzięcza giełdzie papierów wartościowych. Jego inwestycje przyniosły mu fortunę zarówno dzięki jego wiedzy specjalistycznej jak i zasadom, które Buffett przedkłada nawet ponad wykształcenie ekonomiczne. Poniżej przedstawiam zasady inwestycyjne Warrena Buffetta.

1. Inwestuj w to, co rozumiesz

Zawsze
Staraj się inwestować tylko w to co rozumiesz. Nie oznacza to wcale, że musisz skończyć studia z zakresu finansów czy ekonomii aby moc inwestować. Nike Pas Cher Homme,Postaraj się zrozumieć naturę rynków, w które będziesz inwestować. Musisz je znać i rozumieć zanim włożysz w nie pieniądze.

Nigdy
Nie zapominaj, że zrozumienie Twojej inwestycji to warunek wstepny do osiągnięcia sukcesu. Ludzie rzadko zdają sobie sprawę z tego,Chaussures Nike Pas Cher, że okazje inwestycyjne nadażają się tylko w tej dziedzinie, którą rozumieją.
Real-Wealth-is-a-different-2. Ułóż plan inwestycyjny
Kluczową kwestią dla inwestora jest ułożenie planu, któremu będzie mógł sprostać.

Zawsze
Staraj się ułożyć swoje własne zasady inwestycyjne, które odpowiadają Tobie oraz Twoim celom.

Nigdy
Nie inwestuj bez planu. Nie używaj także systemów innych bez należytej analizy ich poprawności. Musisz mieć swoje zasady inwestycyjne i się ich trzymać.

3. Analizuj i testuj strategie
„Jeśli jestem zainteresowany jakąś spółką potrafię kupić 100 akcji każdej firmy konkurencyjnej, aby wejść w posiadanie ich rocznych raportów.” – Warren Buffett

Zawsze
Testuj i rozwijaj najlepsze strategie, aby zbadać ich długoterminową opłacalność. Zanim zaczniesz je wykorzystywać w praktyce powinieneś również je w pełni rozumieć.

Nigdy
Nie graj bez systemu i zrozumienia. Gdy ktoś tak robi jego strategia nie przyniesie korzyści, a on wybierze inną, która również nie będzie działała.

[text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

4. Chroń zainwestowany kapitał
Jeśli nie postawisz, nie wygrasz. Jeśli stracisz wszystkie pieniądze, nie postawisz.

Zawsze
Stawiaj na pierwszym miejscu na przetrwanie. Jeśli będziesz chronił swój kapitał i uczynisz z tego swoją najważniejszą regułę będziesz mógł dysponował środkami wystarczająco długo, aby móc wykorzystać okazje jakie się nadarzają.

Nigdy
Nie stawiaj sobie jako celu „zarobienia dużych pieniędzy”. W rezultacie stracisz panowanie nad zainwestowanym kapitałem.

Conceptual 3d abstract illustration.5. Podążaj za swoim planem inwestycyjnym
„Najważniejszym dla mnie to być lojalnym w stosunku do mojego systemu. Kiedy tego nie robię … popełniam błąd.”

Zawsze
Trzymaj się zasad swojego systemu i bądź zdyscyplinowany. Nie da się uniknąć tego, że niektóre inwestycje będą przynosiły straty. Jako inwestor musisz być świadomy, że czasem korekta dotyka nawet najlepsze systemy.

Nigdy
Nie łam zasad swojego planu inwestycyjnego z powodu emocji lub braku dyscypliny.
6. Ucz się na błędach
Nauka powinna płynąć z błędów, nie z sukcesów.

Zawsze
Traktuj błędy jako okazję do poprawy swojej strategii inwestycyjnej i nigdy nie popełniaj tych samych błędów dwa razy. Inwestor nigdy nie przestaje się uczyć.

Nigdy
Nie obwiniaj, nie usprawiedliwiaj i nie kryj się za wymówkami, że Twoja strategia jest najlepsza, Nike Pas Cher France,a porażka jest kwestią przypadku. Postaraj się wykryć popełnione błędy i udoskonalić swój plan inwestycyjny.

imagesfdss7. Nie rozmawiaj z ludźmi o tym, co robisz
„Mój pomysł na inwestowanie zbiorowe to inwestowanie przed lustrem.” – Warren Buffett.

Zawsze
Nie interesuj się tym, co robią inni. Nie przejmuj się tym, co inni myślą o Twoich inwestycjach.

Nigdy
Nie wypytuj innych o ich opinie i nie staraj się znajdywać „pewniaków”.

8. Bądź inwestorem z dużą awersją do ryzyka

Zawsze
Wierz że ryzykiem da się zarządzać i zawsze bądź przygotowany na szybką ucieczkę z inwestycji.

Nigdy
Nie myśl, że wielkie zyski mogą być osiągnięte tylko poprzez ryzykowne inwestycje.

UrodzonyBiznesmen.pl