Zasady sukcesu według Marka Jutkiewicza

jutk4

Marek Jutkiewicz zaczynał od importowania spodni z Tajwanu. Następnie sprowadził do Polski kultową konsolę Pegasus i bez wahania zmienił branżę na produkcję napojów gazowanych i wody mineralnej na każdej firmie zarabiając grube pieniądze. Oto jego zasady biznesu:

[text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

  1. Liczy się ten, kto jest pierwszy. Biznesmen wygrał dzięki temu, że jako pierwszy sprowadził konsole do Polski. Po nim robiło to setki innych osób, ale tylko Pegasus wyrobił sobie markę.
  2. Inwestuj w markę i marketing. Przedsiębiorca nigdy nie traktował inwestycji w markę jako „wydatek” ale jako konieczny element prowadzenia biznesu. Na początku działalności Hoop zainwestował pond 4 mln złotych (15% rocznych obrotów firmy) w całoroczne sponsorowanie prognozy pogody. Efekt? Do znajomości marki przyznawało się 95 proc. badanych, a sprzedaż wkroczyła na nowe wyżyny.
  3. Nie bój się zmiany branży. Gdy tylko zauważysz branżę, która może dać Ci duże pieniądze, nie rezygnuj z zarobku. Rozwijaj swój biznes przez inwestowanie w kilka różnych działalności. Dywersyfikacja sprawia, że nie boimy się bankructwa.
  4. Dawaj klientom to, czego potrzebują … lub substytut w lepszej cenie. Jutkiewicz zarobił miliony na produkowaniu napojów podobnych do Coca-Coli, które były tańsze, niż oryginał.
  5. W inwestowaniu liczą się opinie większości ludzi o danym produkcie. Większość inwestycji Jutkiewicza pojawiło się dzięki podpowiedzi innych osób. Warto mieć otwarty umysł i słuchać podpowiedzi.
  6. Inwestuj w coś, co przynosi Ci satysfakcję. Kliniki, których właścicielem jest Jutkiewicz, ratują dziennie około 20 osób, co jest dodatkowym źródłem radości.
  7. Rozwijaj się stopniowo – dzięki temu będziesz mógł poznać realia biznesu i zmniejszysz ryzyko straty pieniędzy. Jutkiewicz zaczynał od 3 pracowników i stale zwiększał obroty
  8. Jeśli nie masz kapitału, a masz możliwość zrobienia biznesu – pożyczaj. Milioner zbudował swoją fortunę dzięki pożyczkom, które wziął od osób prywatnych.

Zobacz jak zaczynał Marek Jutkiewicz

historia