Zasady sukcesu Zygmunta Solorza-Żaka

solo5

solo3Najważniejszą firmą Zygmunta Solorza-Żaka jest Polsat. Przez lata prowadzenia biznesu miliarder pokazał innym przedsiębiorcom jakie są najlepsze metody na rozwój. Można wyciągnąć z nich jasne wnioski.

    1. Rób to, co będzie się podobało większości ludzi. Telewizja Polsat była skierowana w stronę przeciętnego odbiorcy i oferowała treść, która mogła razić bardziej wysublimowane gusta (na przykład disco polo). Jeśli masz towar, który podoba się prawie wszystkim, nie możesz nie odnieść sukcesu.
    2. Polskie może być tak samo dobre, co zachodnie. Solorz-Żak, zamiast iść w ślady TVN i kupować drogie seriale i filmy z USA, zlecił nakręcenie polskich seriali, które przyciągają przed ekrany miliony ludzi.
    3. Miej wielkie plany i je realizuj. Biznesmen zrealizował przedsięwzięcia, o których inni ludzie nie mogliby nawet marzyć, takie, jak na przykład przejęcie Polkomtela.
    4. [text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

    5. Gdy masz świetny pomysł i brakuje Ci środków, bierz kredyt. Twój biznes go spłaci. Solorz-Żak spłaca miesięcznie około 190 milionów raty pożyczki na zakup Polkomtela (tą pożyczkę spłaca już sam Polkomtel ze swoich dochodów).
    6. Nie zwalaj winy na wykształcenie. Miliarder zarobił pieniądze pomimo tego, że ma wykształcenie średnie techniczne. Liczy się pomysł na biznes i jego konsekwentne realizowanie.

Zobacz jak zaczynał Zygmunt Solorz-Żak

historia