5 zasad sukcesu na których zbudowany jest AVON

 avon5

W czasach, gdy David H. McConnell przyszedł na świat, biznes funkcjonował na zupełnie innych zasadach niż ma to miejsce w świecie współczesnym. Jednak pomimo upływu czasu, wciąż możemy wyciągnąć z jego historii cenne dla biznesu wnioski.

 

  1. Nie ważne skąd pochodzisz, ważne co możesz osiągnąć.

McConnell jest tego doskonałym przykładem. Rodzina nie mogła zapewnić mu żadnych profitów, David nie miał nawet warunków, aby ukończyć szkołę, jednak pracowitość i kreatywność otworzyły mu drogę do lepszego życia.

  1. Próbuj i ucz się.

David H. McConnell zaczynał od pracy w wydawnictwie, był akwizytorem książek i choć podlegał swojemu szefowi, był odpowiedzialny za wyniki swojej sprzedaży. Na własną rękę poszukiwał nowych sposobów na zwiększenie obrotów, uczył się technik sprzedaży, czytał książki o psychologi człowieka. Pozyskaną wiedzę testował i wprowadzał do codziennej pracy, aż w końcu doprowadziło go to do przełomowego odkrycia – książki sprzedają się lepiej z perfumami, lecz perfumy budzą większe zainteresowanie niż książki. Wniosek był jasny.

[text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

  1. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Z chłopaka, który pracował na rodzinnej farmie i chwytał się prac dorywczych stał się przedsiębiorcą o światowym zasięgu. Już za jego życia stworzona przez niego firma kosmetyczna zatrudniała 10 tys. konsultantów!

  1. Co cię nie zabije to cię wzmocni.

Trudne doświadczenia mogą nas zniszczyć lub wyzwolić wolę walki – David poszedł tą drugą drogą. Jako akwizytor spotykał się z brakiem szacunku, kąśliwością i mówiąc wprost – chamstwem, zupełnie jak sprzedawcy tego typu działający współcześnie. McConnell mógł się poddać, jednak zamiast tego robił wszystko, by zaskarbić sobie sympatię potencjalnych klientów.

  1. Nigdy się nie dowiesz, jeśli nie spróbujesz.

Nawet sam David nie mógł podejrzewać jak wielki sukces odniesie California Perfume Company (obecnie Avon), szczęśliwie dla milionów kobiet na całym świecie odważył się to sprawdzić. Zbudowane przez niego przedsiębiorstwo nie traci na popularności po dziś dzień.

Zobacz jak zaczynał David H. McConnell

historia