Mężczyzna buduje kobiece imperium – historia AVON

avon5

David H. McConnell urodził się w roku 1858, stworzona przez niego firma świetnie prosperuje do dnia dzisiejszego. Kobiety na całym świecie uwielbiają jego dzieło – uwielbiają Avon.

avon2Był synem irlandzkiego imigranta, dorastał w pobliżu miasta Oswego w stanie Nowy Jork. Przeciętny chłopak dorastający w rodzinie, która prowadziła farmę oraz zajmowała się produkcją cegieł. Uczęszczał do szkołypublicznej jak wszyscy jego rówieśnicy. Rodzice widzieli w nim przyszłego nauczyciela matematyki. W międzyczasie młody David, zmuszony był pomagać rodzicom, którym się nie przelewało, w pracach przy dobytku.

Jako dziewiętnastolatek rozpoczął pracę na stanowisku sprzedawcy książek u nowojorskiego wydawcy. Zaledwie roku później zdobyte doświadczenie umożliwiło mu dołączenie do Union Publishing Co. Chicago. Po trzech latach szefostwo doceniło oddanie z jakim McConnell poświęcał się swojej pracy i otrzymał on awans na stanowisko kierownika strefy południowej. Zmusiło go to do zmiany miejsca zamieszkania. W trakcie pobytu w Atlancie poświęcił duszę i ciało sprzedaży książek, pukając od drzwi do drzwi – podobnie jak ma to miejsce w czasach współczesnych, akwizytorzy nie zawsze spotykali się z ciepłym przyjęciem. Młody mężczyzna musiał wyrobić w sobie dużą odporność – zarówno fizyczną jak i psychiczną, aby sprzedać choć kilka książek dziennie. Przy okazji testował kolejne techniki sprzedaży, opracowywał nowe i uczył się psychologii rozmowy z klientami.

avon4Przełom w życiu młodego Davida nastąpił w dniu, windows 10 pro product key,w którym wpadł on na pomysł, aby zacząć w domu wyrabiać perfumy na bazie hiacyntów i heliotropu. Przelewał je potem do malutkich flakoników i dodawał za darmo do każdej zakupionej książki. Ku swojemu zaskoczeniu odkrył, że perfumy budzą znacznie większe zainteresowanie gospodyń domowych niż towar główny, czyli książki!

W roku 1886 zmotywowany swoimi doświadczeniami, założył spółkę o nazwie „California Perfume Company”. Początkowo wciąż kontynuował sprzedaż łączoną, jednak sukces w sprzedaży perfum był tak duży, że McConnell postanowił całkowicie zrezygnować z książek.

avon3W roku 1895, w mieście Suffern David H. McConnell otworzył swoje pierwsze laboratorium i zatrudnił kilku sprzedawców. Pionierką dla wszystkich współczesnych konsultantek firmy AVON stała się pani PFE Albee – pięćdziesięciolatka,buy windows 10 pro key, matka dwójki dzieci, która dopiero stawiała pierwsze kroki w życiu zawodowym. Było to zdarzenie o wielkiej wartości symbolicznej, ponieważ aż do połowy XX wieku dostęp kobiet do rynku pracy był bardzo ograniczony. W roku 1886 na 50 mln ludzi pracowało zaledwie 5 mln kobiet! David H. McConnell, jako jeden z pierwszy poważnych biznesmenów zaczął traktować je na równi z mężczyznami, odgrywając przy tym ogromną rolę w zmianach społecznych.

W roku 1902 California Perfume Company miała już 10 tys. konsultantów! Obecnie jest ich aż 6 mln w ponad 100 krajach.

David H. McConnell zmarł w roku 1937, gdy dla firmy pracowało 30 tys. osób – w większości były to kobiety.mscdkey.com, Dwa lata po jego śmierci firma zmieniła nazwę na Avon Products, Inc. pod którą funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Poznaj zasady sukcesu przedsiębiorcy

zasady