Napoleon Hill, twórca America Dream?

hill4

Gdyby nie Napoleon Hill, amerykańskie stwierdzenie mówiące o tym, że każdy może odnieść sukces, nie byłoby tak mocno zakorzenione w kulturze.

Jak zaczynał?

hill5

Napoleon Hill zaczynał jako reporter, który chciał dostać się do szkoły prawniczej (co nigdy mu się nie udało). Być może nie usłyszelibyśmy o nim, gdyby nie spotkanie z Andrew Carnegie, najbogatszym człowiekiem tamtych czasów. Napoleon Hill przeprowadził z nim wywiad i podzielił się swoimi przemyśleniami na temat sukcesu. Rozmowa trwała 3 dni, ponieważ Carnegie był zafascynowany pomysłem Hilla na stworzenie uniwersalnej formuły odnoszenia sukcesu.

Dzięki wstawiennictwu milionera Napoleon Hill spotkał się z najsłynniejszymi postaciami swoich czasów i spisał sposób, w jaki osiągnęli sukces. Zajęło mu to 20 lat i w czasie pracy dla milionera, autor nie dostawał za nią wynagrodzenia.

Andrew Carnegie mianował go swoim doradcą, a następnie to samo zrobili prezydenci Woodrow Wilson i Franklin Roosevelt.

[text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

Pierwszy pisarz motywacyjny

Hill to pierwszy pisarz, który wpadł na pomysł opracowania formuły przynoszącej sukces. Miała być ona dostępna dla każdej osoby na świecie, niezależnie do tego, jaki był status materialny czytelnika. Książki sprzedały się w milionach egzemplarzy i są popularne do dzisiaj. Takie książki, jak „Myśl i bogać się”, czy „Prawa sukcesu” nie zestarzały się i porady, które są w nich zawarte, są nadal aktualne.

Naszym zdaniem to jedna z najważniejszych postaci XX wieku. Dzięki niemu ludzie na całym świecie zrozumieli, że należy wziąć życie w swoje ręce. Wskazał on, że sukces nie jest kwestią dobrego urodzenia czy też szczęścia i może go osiągnąć każdy.

Książki przedsiębiorcy

Napoleon Hill; Myśl i bogać się
Napoleon Hill; Magiczna drabina do sukcesu

Poznaj zasady sukcesu przedsiębiorcy

zasady