Zasady sukcesu Napoleona Hilla

hill3Napoleon Hill to pierwszy pisarz, który zainteresował się tematem osiągania sukcesu. Jego książki są dziś klasyką literatury motywacyjnej i nadal pomagają ludziom w działaniu w skuteczny sposób. Oto najważniejsze zasady, które Napoleon Hill opisał w swoich książkach:

  1. Oszczędność – jeśli będziesz rozrzutny, nie będziesz mógł skorzystać z szans, które postawi przed Tobą życie. Ludzie, którzy nie oszczędzają, prędzej czy później będą bali się o przyszłość.
  2. Pewność siebie. Ludzie, którzy nie mają tej cechy, są kierowani przez innych. Ci z nas, którzy są pewni siebie, kreują rzeczywistość. By wyrobić w sobie tę cechę, angażuj się w jak najwięcej działań i licz się z możliwością porażki.
  3. Dbaj o powierzchowność i bądź uprzejmy. Dzięki temu zyskasz już w pierwszych sekundach podczas kontaktu z innymi osobami. Jeśli jesteś opryskliwy i nie dbasz o to, jak się ubierasz, nigdy nie osiągniesz sukcesu. Będziesz mógł za to winić jedynie siebie.
  4. Rób więcej, niż wymagają od Ciebie. Osoby, które wychodzą z inicjatywą i nie boją się zrobić czegoś więcej, są zawsze nagradzane. Wyróżnij się z tłumu i podejmuj inicjatywę, dzięki czemu szybko awansujesz lub będziesz zarabiał więcej, jako przedsiębiorca.
  5. [text-blocks id=”single-post-ad” plain=1]

  6. Nie osądzaj ludzi na podstawie religii lub przynależności politycznej. Liczą się przede wszystkim czyny. Z pewnością nie chcesz, by ktoś oceniał w taki sposób Ciebie.
  7. Ucz się od lepszych od siebie. Dzięki temu będziesz bardziej zainspirowany i odkryjesz w sobie nowe możliwości. Szukaj wzorów nie tylko w swojej okolicy, ale także w książkach.
  8. Miej cel. Skup się na jednej rzeczy i ciągle poszerzaj wiedzę na ten temat. Jeśli będziesz ciężko pracował bez planu, nic nie zyskasz. Zapisz sobie ten cel i najlepiej codziennie go przepisuj, by nie zejść z ustalonej ścieżki.

Zobacz jak zaczynał Napoleon Hill

historia